חפש ב:

הידעת?

כבר בהתחלה חשוב לציין את הדבר הבא במיוחד ביחס לרכישת דירות מקבלן: 5 השלבים שיפורטו להלן הם 5 השלבים העוסקים בשלב של רכישת הדירה בפועל, של ביצוע התהליכים הנדרשים לרכישה עצמה, אך חשוב להבין שלפני ביצוע הרכישה, עליכם לעבור תהליך דקדקני של בחינת הדירה, הבניין, הסביבה וכמובן הקבלן עצמו, על מנת לוודא שמדובר בקבלן בעל איתנות פיננסית, ושלא קיים סיכון מהותי בעבודה איתו. לאחר שביצעתם את הבחירה, לאחר שאתם סגורים על הדירה אותה אתם רוצים לקנות, תוכלו לבצע את הרכישה ב 5 צעדים פשוטים:

1. חתימת חוזה רכישה – חוזה הרכישה הוא המסמך שמרכז את כל הזכויות וכל ההתחייבויות של כל צד בעסקה כלפי הצד השני. את החוזה אתם רוצים לערוך, לבחון ולחתום בסיוע של עורך דין מקרקעין או עורך דין חוזים המתמחה בתחום זה. שימו לב: מה שלא מופיע בחוזה, לא קיים, ומה שמופיע בחוזה מחייב עד הסוף. כל מילה חשובה, גם המילים הקטנות, הקדישו את הזמן לבחינת החוזה לעומק תוך שאתם רואים פני עתיד.

2. משכנתא – שלב לקיחת המשכנתא אמנם מגיע לאחר שלב החתימה על החוזה, אך את כל סידורי המשכנתא לרבות האישור שלה, אתם רוצים לבצע לפני שאתם חותמים על החוזה, עם התחייבות של הבנק להעניק לכם את המשכנתא לאחר חתימת החוזה. אל תחתמו על חוזה אם אין לכם התחייבות למשכנתא מהבנק. את המשכנתא עצמה מומלץ לקחת גם בסיוע אנשי מקצוע שיוכלו לחסוך לכם עשרות ומאות אלפי שקלים בהחזרי המשכנתא בטווח הארוך.

3. קבלת המפתח – לאחר שהעברתם את התשלום לקבלן, ובהנחה שהדירה כבר מוכנה, מה שלא נכון לגבי דירות מקבלן באופן גורף, אתם מקבלים את המפתח מהקבלן, ובכלל זה את כל מסמכי הבעלות הדרושים על מנת לרשום את הדירה על שמכם.

4. רישום זכויות – תהליך פשוט של רישום הזכויות שלכם בטאבו על מנת לקבע את בעלותכם על הנכס.

5. בדק בית – שלב חשוב של בדיקת כל ההיבטים האסתטיים, המבניים, ההנדסיים והבטיחותיים של הדירה. מהלך שיש לבצע עם חברת בדק בית מומחית.

 
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות