חפש ב:

מוכרים את הדירה – מה עושים?

מכירת דירה הינה תהליך רגיש מסיבות מגוונות. אמנם מדובר בפרידה מרכוש שהזיקה אליו היא סנטימנטלית אך מדובר בתהליך שבסיומו המילה האחרונה היא כמה כסף הניבה מכירת הדירה עבור בעליה.

ענבר|1.3.2015|13:55|4119 צפיות
לא קל למכור דירה. מדובר בתהליך ארוך ומייגע של חיפוש רוכשים שיסכימו להעניק את הסכומים עליהם עומדים. מדובר בתהליך המלווה בפרידה אמוציונלית במידה מסוימת מרכוש שהזיקה אליו לעתים יקרה מעט יותר מסכום כספי. אז בכדי להמתיק את התחושה, רצוי לדעת לנהל את כלל התהליך באופן המשתלם ביותר. מעוניינים למכור את הדירה? כאן ריכזנו עבורכם מדריך קצר עבור תהליך מכירת הדירה.

בדיקת סך כל ההוצאות הכספיות
אנשים רבים שמוכרים את דירתם עושים זאת למעשה בפעם הראשונה. מכאן שהידע המקדים אודות תהליך המכירה הוא מצומצם עד אפסי. לא רבים מודעים לכך, אך תהליך המכירה כולל גם הוצאות כספיות נוספות. רצוי להכיר את ההוצאות הללו ולהבין את פשרן בכדי לקבוע את המהלכים במכירת הדירה. ההוצאות הן תיקונים הנדרשים בדירה בטרם המכירה, מס שבח, סילוק משכנתא ועוד. כל אלו יכולים להגיע להוצאות נוספות שיכולות להוות נטל ומעמסה וראוי לשקללן בכלל התהליך.

עיתוי ופרסום המכירה
גמרתם אומר בלבכם למכור את הדירה. החיפוש אחר רוכשים פוטנציאלים עלול להיות מייגע במידה מסוימת. לשם כך נדרשת מיומנות ויכולת לפרסם את הדירה בצורה המיטבית. ישנן דרכים מגוונות לעשות זאת. קודם כל השיטה המסורתית שאם לא הייתה עובדת ככל הנראה הייתה פוסחת מן העולם – הציבו שלט שהדירה היא למכירה. כלי מסורתי נוסף הוא המדיה רק שכאן נוסף שכלול מעולה – פרסום באמצעות האינטרנט מנגיש למוכר תפוצה עצומה וכל זאת ללא הוצאה. בנוסף לכך באמצעות האינטרנט והרשתות החברתיות ניתן להציג תמונות של הבית. בנוסף לכך העיתוי יכול להיות מהותי עבור ערך הדירה. בתקופות בהן דירות רבות נמכרות מחיר הדירה עלול לרדת.

שימוש במתווך
אנשים רבים שוקלים מתוך שיקולי נוחות להשתמש בשירותיו של מתווך. על כך קיימים חסרונות ויתרונות כמו בכל דבר. בפניה למתווך ניתן להפחית את התהליך המייגע ולהניחו על כתפי איש המקצוע שכבר חווה תהליך או שניים מסוג זה. כדאי לזכור שדמי התיווך אינם זולים וכדאי להכניסם לכלל השיקול במכירת הדירה וזאת בכדי למנוע עוגמת נפש עם סיומו של התהליך הארוך.
 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
מדוע חשוב לקנות נכס בליווי עורך דין - בנק נדל"ן
קרא את הכתבה

לפני המעבר: 3 טיפים חשובים
אחרי חודשים ארוכים שבהם התלבטתם, חקרתם וקיבלתם החלטות, הגיע הזמן להתכונן לרגע הגדול והחשוב מכולם – הרגע שבו תיפרדו מהדירה הנוכחית ותסדרו את פריטי הריהוט והחרסינה של סבתא בדירה החדשה. אלא שמרגע החתימה על החוזה ועד ליום שבו יגיעו המובילים יש לכם כמה משימות חשובות על הפרק. ריכזנו שלוש מהן כדי שתוכלו לפעול בצורה ממוקדת וטובה יותר.
קרא את הכתבה

ערים מעורבות בישראל – ההיבטים שכדאי להכיר
מדינת ישראל, למרות היותה מדינת לאום יהודית, כוללת בתוכה אוכלוסייה ערבית גדולה שהשתמרה וחיה בארץ משחר ההיסטוריה. האוכלוסייה הלא יהודית במדינת ישראל מונה כ-20% ממנה, כאשר אלו מתחלקים לערבים מוסלמים, נוצרים והקהילה הדרוזית, ואלו מפוצלים על פי שיוך דתי ומגדרי.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות