חפש ב:

השקעות נדל״ן בבריטניה – למה זה כדאי?

|19.1.2020|9:29|2584 צפיות
בטון ומלט נתפסים כבר שנים רבות כדרך נבונה להשקעה. ואכן, בית או נכס נדל״ן מהווים השקעה שכול אחד רוצה לבצע בשלב כלשהו בחייו, לפחות בעת רכישת דירה לעצמו. אולם בעשרים השנים האחרונות, חלה עלייה בפופולריות של קניה לשם השכרה, התורמת משמעותית לצמיחתו של שוק הנכסים.

נכס למגורים הוא שוק מחזורי וככזה, יש בו עליות וירידות בטווח הקצר. בבריטניה היום, אי הוודאות שיוצר הברקזיט עורר קונים ומוכרים רבים לשלב ידיים ולהמתין ולראות מה יקרה. כתוצאה, מכך, מספר הבתים המחליפים ידיים אינו רב, מה שמפעיל לחץ מסוים ומשפיע על צמיחת מחירי הדירות. יחד עם זאת, חוסר הוודאות בשוק הדיור, מונע ברובו על ידי בעיית אמון.

אך לא סביר שמצב זה יימשך לנצח...


מרבית המומחים מצביעים על מגמות שתומכות בטווח הארוך בביצועים העתידיים של ההשקעות בנדל״ן למגורים. אוכלוסיית בריטניה צומחת ובמקביל משתפר קצב הבנייה אלא שהוא לא מצליח לעמוד בביקוש הרב (שיוצרת גם העלייה באחוזי הגירושין), לכן, מספר האנשים בעלי הבתים יורד. מכאן כי בבריטניה יש היום מעט מדי בתים עבור האוכלוסייה הקיימת, וסביר להניח שמצב זה יימשך גם בעתיד הקרוב והרחוק יותר. המשמעות היא שמשקיעים אשר חשופים לנכסים להשקעה, הם בעלי סיכוי גבוה מאוד לייצר תשואה מהנכסים הללו – פשוט משום שהביקוש עולה על ההיצע.

השקעה ברכישה להשכרה נוגעת במיוחד, הן בהון והן בהכנסות


השכירות בבריטניה של ימינו עולה וצומחת, וכל עוד בעלי הבתים מוכנים להמשיך להשקיע את כספם לטווח הארוך יותר (מינימום 5 שנים), אזי התנודות במחירי הדירות לטווח הקצר, יישארו מאוזנות. מסיבה זו ישנן שפע של עדויות על משקיעים שעדיין מעוניינים בדירות ונכסי נדל״ן להשקעה בבריטניה - נראה כי חוסר הוודאות הפוליטי והכלכלי, השפיע מעט מאוד על אמון המשקיעים, במיוחד על אלה שהם מחוץ לבריטניה, והראיה, במהלך השנה, עקפה בריטניה את גרמניה מבחינת היותה היעד המועדף על משקיעים בנכסי נדל״ן.

ומה עם מגמת הירידה במחירי הדירות?


שוק הנכסים לא מורכב ממספר אחד ויחיד, רושם שנוצר, לפעמים, בעקבות דיווחים על ממוצע מחירי הדירות. למעשה, קיימים הבדלים עצומים בין אזורים ובין המדינות המרכיבות את בריטניה:

• סקוטלנד וצפון מערב אנגליה – מצליחים מאוד בהשוואה למשל לדרום מזרח המדינה. 
• אפילו בתוך לונדון, שם דווח כי מחירי הדירות מצליחים לעמוד בלחץ, נכסים טובים מקלקלים את המספרים. בתים משפחתיים ודירות להשכרה הצליחו לעמוד מול נפילת ערך, בצורה הרבה יותר אפקטיביות מאשר ווילות יקרות מאוד בקנסינגטון ובצ׳לסי.

משקיעים מנוסים, אשר מתבוננים בתמונה גדולה יותר, עדיין יכולים למצוא את האזורים הנכונים יותר בבריטניה, להשקעה חכמה בנדל״ן. באופן מסורתי, הדרך היחידה בה משקיעים יכולים להרוויח מנדל״ן למגורים, היא באמצעות רכישה להשכרה. לאחר שיש לכם בית, אתם יכולים להשכיר ולצפות לתשואה טובה מההכנסות משכירות לאורך שנים רבות.

>> המאמר באדיבות צוות האתר אלפא גלובל – השקעות נדלן בחו"ל
בד
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
האם אנחנו קרבים לבועת נדל"ן בערים ברחבי העולם? סקר השקעות נדל"ן בחו"ל
ריביות הבנקים נמוכות, המשקיעים הזרים מתנפלים על כל נכס ומחירי הבתים עולים. מקנדה ועד סין, שישה ערים נמצאות בתהליך המקרב אותן לבועת נדל"ן שעלולה להתפוצץ בכל רגע.
קרא את הכתבה

סימני אזהרה שחייבים להכיר בהשקעות נדל"ן
שוק הנדל"ן נראה כשוק המרוויח ביותר בישראל היום. אך היכן שישנה הצלחה, ישנם גם הרבה גורמים שליליים המנסים לנצל את הפרסום לרווח על חשבון אחרים. לשם כך על כל משקיע להכיר את סימני האזהרה של השוק
קרא את הכתבה

סיקור עולמי מזהה האטה בעליית מחירי הדיור בישראל
אתר Global Property Guide זיהה בסקר שביצע כי עליית מחיר הנדל"ן האטה. אך האם זה אומר כי מחירי הדיור יעצרו וירדו, או שמא מדובר בתקופה המזכירה את מבצע מע"מ אפס, שלאחריה יזנקו המחירים.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות