חפש ב:

הטבות המס

מהם הטבות המס וכיצד תוכלו לאתר דירה באזורים המבוקשים?

אורון איצקוביץ'|3.11.2015|9:44|2003 צפיות
בימים האחרונים כל סיפור הטבות המס נשמע ללא הפסקה בערוצי החדשות. מדינת ישראל מתכוונת לשנות את אחוזי הטבות המס ולהפחית את ההטבות שמקבלות הערים
הוותיקות לטובת אזורים חדשים ביהודה ושומרון.

לפרויקטים באזור הצפון והגליל באתר Banknadlan לחצו כאן

מהם הטבות המס?
הסיבה המקורית להטבות המס נועדה כדי לעודד אנשים לעבור לפריפריה ולחזק את היישובים שמאבדים את התושבים הצעירים לטובת המרכז. בצפון הארץ רוב ערי ויישובי הגליל זוכים להטבות המס כגון נהריה, עכו, מעלות, ראש הנקרא ועוד ובדרום, ייבושי עוטף עזה כגון שדרות, קיבוץ כפר עזה ועוד מקבלים את הטבות המס המיוחלות. כפי שאפשר להבין, קירבתם את ערים אלה לאזורי הגבול היא גם חלק מהטבות המס שכן בצפון סבלו מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת, ממטחי קטיושות וכולם זוכרים את מלחמת לבנון ה-2 שהבריחה את רוב תושבי הדרום. וכמובן יישובי עוטף עזה קיבלו את פרסומם בשנים האחרונות בעקבות טילי הקסאמים והגראדים אשר מפלחים את האוויר כל כמה חודשים וממבצע למבצע.


הפריפריה תספק לכם גם אוויר טוב יותר וגם הטבות במס

הטבת מס הכנסה
ההטבה מתרכזת בעיקר בהנחה משמעותית במס הכנסה וזיכויים אשר מגיעים במקרים רבים להנחות של עשרות אחוזים ומעלים את ערכה של המשכורת. כך נוצרו מקרים רבים בהם אנשים בחרו לגור בערי הפריפריה, כגון נהריה, ולהמשיך לעבוד במרכז על מנת ליהנות גם ממשכורת גבוהה ועבודה מתגמלת ולחזור לעיר הקטנה יותר ובה אפשרות לאיכות חיים גדולה יותר.

לפרויקטים באזור הדרום באתר Banknadlan לחצו כאן

ממשלת ישראל בשנת 2015
בימים האחרונים ממשלת ישראל מעוניינת לפצל את אחוזי ההטבות מתושבי הפריפריה הצפוניים והדרומיים על מנת לתגמל את תושבי ההתנחלויות ביהודה ושומרון משום היותם תושבים באזורי עימות. ההתנגדות מצד הערים הוותיקות נוצרת משום שעתה הן עומדות בפני סכנה של נטישת תושבים חזרה למרכז, אם ההטבה לא משתלמת, ומשום שתושבי ההתנחלויות זוכים גם כך להטבות שונות ממשלת ישראל, נמצאים באזורי מקורבים לערי תל אביב וירושלים, וגם לזירוז הליכי בנייה שמושפעים פחות מהביורוקרטיה הישראלית.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
מדוע חשוב לקנות נכס בליווי עורך דין - בנק נדל"ן
קרא את הכתבה

לפני המעבר: 3 טיפים חשובים
אחרי חודשים ארוכים שבהם התלבטתם, חקרתם וקיבלתם החלטות, הגיע הזמן להתכונן לרגע הגדול והחשוב מכולם – הרגע שבו תיפרדו מהדירה הנוכחית ותסדרו את פריטי הריהוט והחרסינה של סבתא בדירה החדשה. אלא שמרגע החתימה על החוזה ועד ליום שבו יגיעו המובילים יש לכם כמה משימות חשובות על הפרק. ריכזנו שלוש מהן כדי שתוכלו לפעול בצורה ממוקדת וטובה יותר.
קרא את הכתבה

ערים מעורבות בישראל – ההיבטים שכדאי להכיר
מדינת ישראל, למרות היותה מדינת לאום יהודית, כוללת בתוכה אוכלוסייה ערבית גדולה שהשתמרה וחיה בארץ משחר ההיסטוריה. האוכלוסייה הלא יהודית במדינת ישראל מונה כ-20% ממנה, כאשר אלו מתחלקים לערבים מוסלמים, נוצרים והקהילה הדרוזית, ואלו מפוצלים על פי שיוך דתי ומגדרי.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות