חפש ב:
select
select

המס ההשבחה שיוטל רק על בעלי קומת הגג

לאחרונה קבעה ועדת ערר כי בעת ביצוע של מכירה של דירה גבוהה, יכול על המוכר מס השבחה שכן הגג רשום בבעלותו ויכול להוות הטבה מיוחדת לבעליו.

אורון איצקוביץ'|21.10.2015|11:40|2191 צפיות
ועדת הערר להשבחה ופיצויים בירושלים קבעה לאחרונה שדיירים אשר גרים בקומות העליונות ומעוניינים למכור את בתיהם עלולים לשלם מס השבחה כאשר המכירה כוללת אישורים להמשך בנייה בקומת הגג. עד אותו זמן, כאשר הגג לא היה באחריות דייר מסוים, השטח היה רשום על שם כל הדיירים אך משום העובדה שאין סיבה שדיירים מהקומות התחתונות יוכלו להשתמש בגג במידה וישנם אישורים לבנייה בגג, הוחלט שתשלום המס יוכל רק על מי שבאפשרותו להשתמש בגג לרווחתו. 

לעמוד דירות חדשות מקבלן באתר Banknadlan לחצו כאןבנוסף, הוועדה קבעה שבמצב והדייר בקומה העליונה לא מימש את זכויותיו הפוטנציאלים, תידרש בדיקת שמאים שיעריכו את הווי הפוטנציאלי של הגג. הקביעה עדיין לא חפה מטעויות שכן במידה ובעל הקומה העליונה מעוניינים לממש את הפוטנציאל לבנייה פרטית על גג בניין, יהיה עליו לקבל את אישורם של שאר דיירי הבניין והסכמה לויתור על זכויותיהם על הגג.

לעמו דירות יוקרה חדשות באתר Banknadlan לחצו כאן

מס היטלי ההשבחה הוא מס התורם בעיקר לעיריות שבתחום שיפוטן מעוניינים לבצע שינויים בבנייני דירות (פרויקטים של תמ"א 38 לדוגמא) ו\או רכישה של קרקעות חקלאיות והפיכתן לבנייני מגורים. לכן הוועדה ביקשה לייצר הפרדה בין הדיירים אשר באמת יכולים ליהנות מפוטנציאל של ההשבחה ולא להעמיס את הנטל גם על אלה שלא יקבלו מכך דבר (לדוגמא בנייה של קומה נוספת ללא שיפוץ כללי של הבניין שתועיל רק לרווחתו של בעל הקומה העליונה).
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
שיפוץ המקלחת כחלק משיפוץ הדירה
המקלחת שלכם היא המקום בו אתם מתחילים את היום וסוגרים היום, לכן חשוב שחדר זה יהיה גם מעוצב ונוח, כמו גם נקי ואסתטי. כיום לא חסרים חדרי אמבט וחדרי רחצה ישנים וכאלה שסובלים מהזנחה, עובש, לחות וכלים סניטריים תקולים. לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע שיפוץ מקלחת בצורה טובה ופרקטית.
קרא את הכתבה

בדיקת איטום כחלק מטיפים לרכישת נכס חדש
אם אתם רוצים לקנות נכס חדש חשוב שתדעו שאתם חייבים לבדוק אותו היטב. הבדיקה הזו צריכה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה וזה ממש לא משנה ממי אתם רוכשים אותו, אפילו אם הרכישה מתבצעת מבן משפחה. אחת מהבדיקות שתהיו חייבים לבצע היא בדיקת איטום וזה הזמן להבין מדוע.
קרא את הכתבה

תיווך בחיפה
בין אם אנחנו תושבי חיפה ובין אם אנחנו לא, הרי כשאנחנו מחפשים דירה למגורים, משרד, חנות או כל מבנה אחר, יהיה נכון מצידנו להשתמש בשירותי תיווך בעיר, שירותים אשר ניתנים על ידי מתווכים מנוסים ומקצועיים שמכירים את שוק הנדל"ן המקומי.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות