חפש ב:
select
select

הסודות של קבוצות הרכישה

קבוצות רכישה נהנות מהתואר של ההזדמנות הזולה ביותר היום להוזיל את מחירי הדירות. אך האם זה באמת מתאים לכם ומה חשוב לדעת לפני שמצטרפים לקבוצה שכזו.

אורון איצקוביץ'|20.10.2015|17:20|1869 צפיות
קבוצות הרכישה הן טרנד חזק מאוד בשוק הנדל"ן הישראלי. כיום, נראה שאין דרך אחרת להוזיל במעט את מחירי הדירות. לפי מספרים לא רשמיים, שכן אין כיום מדד או מעקב אחרי עסקאות הנד"לן, עסקאות הנדל"ן של קבוצות הרכישה מהוות כ25% מכלל הדירות שנמכרו בשנתיים האחרונות.

לדירות חדשות במבצע באתר Banknadlan לחצו כאן

רקע
קבוצות הרכישה צצו בשוק הישראלי משנת 2009 כשתחילה חברות בנייה רבות התנגדו למהלך מחשש שיתפסו להם פרויקטים. אך עם הזמן הקבלנים למדו לעבוד בשיתוף עם אותן חברות שעזרו להוזיל את מחירי השיווק משום שכך הם מכרו מספר דירות (או בניין שלם) במכה אחת ותהליך הבנייה התקצר. הדיירים העתידיים מצדם נהנו מהשפעה על תהליכי התכנון ובהנחות שיכולות להגיע ל20% מהמחיר המקורי.


החוזק של קבוצה הרכישה יוכל להוזיל את מחיר הדירה עד 20%

ניהול
עם השנים נוצרו יותר ויותר קבוצות רכישה ששוכרות את שירותיה של חברה המנהלת עבור הקבוצה את הפרויקט. היא זו שמקשרת בין הדיירים לקבלן ומעסיקה בתוכה מספר אנשי מקצוע בתחומים השונים שפרויקט בנייה צריך כגון עו"ד, מהנדסים, מתווכים וכו'. חשוב להכיר את אנשי החברה ולבדוק עם גם מישהו מחבריה מתכנן לרכוש דירה בפרויקט שכן אז ישנו ניגוד עניינים שעלול לפגוע בשאר דיירי החברקבלה. כמו-כן עליכם להכיר את חבריכם לקבוצה ולוודא שלא תגיעו למצבים בו תלחמו אחד מול השני, או שמצב שבו כל דייר ישכור מטעמו עו"ד שיטפל בענייניו. לבסוף כל קבוצת רכישה צריכה לייצר וועד שיוכל לעמוד מול מנהליה ויתנגד, במידה וצריך, לפעולות לא סדירות.

כספים
עליכם לוודא שלכל אחד מחברי הקבוצה יש את האישורים הכספיים שמוכיחים שהוא יוכל לעמוד בתשלומים בזמן כדי שהדבר לא יהווה הפרת חוזה מול הקבלן ויפגע בכל חברי הקבוצה ע"י אי-השלמת הפרויקט בזמן. תשלומי משכנתא למניהם או ליווי של בנקאי מטעם הקבוצה יועילו לוודא שלא ייווצרו בעיות עתידיות. 
 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
שיפוץ המקלחת כחלק משיפוץ הדירה
המקלחת שלכם היא המקום בו אתם מתחילים את היום וסוגרים היום, לכן חשוב שחדר זה יהיה גם מעוצב ונוח, כמו גם נקי ואסתטי. כיום לא חסרים חדרי אמבט וחדרי רחצה ישנים וכאלה שסובלים מהזנחה, עובש, לחות וכלים סניטריים תקולים. לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע שיפוץ מקלחת בצורה טובה ופרקטית.
קרא את הכתבה

בדיקת איטום כחלק מטיפים לרכישת נכס חדש
אם אתם רוצים לקנות נכס חדש חשוב שתדעו שאתם חייבים לבדוק אותו היטב. הבדיקה הזו צריכה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה וזה ממש לא משנה ממי אתם רוכשים אותו, אפילו אם הרכישה מתבצעת מבן משפחה. אחת מהבדיקות שתהיו חייבים לבצע היא בדיקת איטום וזה הזמן להבין מדוע.
קרא את הכתבה

תיווך בחיפה
בין אם אנחנו תושבי חיפה ובין אם אנחנו לא, הרי כשאנחנו מחפשים דירה למגורים, משרד, חנות או כל מבנה אחר, יהיה נכון מצידנו להשתמש בשירותי תיווך בעיר, שירותים אשר ניתנים על ידי מתווכים מנוסים ומקצועיים שמכירים את שוק הנדל"ן המקומי.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות