חפש ב:

מיסי הנדל"ן שכדאי ותכירו

לא משנה באיזה צד אתם בעסקת הנדל"ן כדאי ותכירו את כל נושא המס על מנת שלא תופתעו ותגלו שעליכם להוציא כספים לא מתוכננים.

אורון איצקוביץ'|7.10.2015|15:23|2755 צפיות
מדינת ישראל הקטנה שלנו ידועה במיסיה הרבים. אז לפני שאתם מבצעים את עסקת הנדל"ן, וודאו שעברתם על כל סעיפי המס הנדל"ניים בישראל.

מס רכישה
מס הרכישה משולם ע"י רוכש הדירה, הקונה ויש לשלם אותו תוך 50 יום מחתימת החוזה על מנת שלא תקנסו. המס מחושב עפ"י מדרגות המס המתעדכנות, בדרך כלל, כל כמה חודשים. ישנם מצבים בהם תוכלו לקבל הנחה משמעותית או פטור ממס הרכישה במידה ואתם עולים חדשים ונכים. גם תושבי חוץ אשר חוזרים לארץ תוך שנה מרגע הרכישה זכאים להקלות מס. הקלה נוספת מגיעה כאשר מקבלים דירה במתנה מבן משפחה. במצב זה עליכם לשלם כשליש מגובה המס אם זו הייתה עסקה רגילה. במידה ותקבלו כמה דירות מבן המשפחה ותחזיקו ביותר מאחת, מס הרכישה יהיה גבוה יותר מערכו הרגיל.מס מכירה
מס מכירה תקף רק על בעלי עסקים בתחום הנדל"ן כשמדובר בנכס מסחרי או מגורים. מס המכירה מחושב ב-2.5% ממחירו של הנכס הנמכר.

לעמוד המגרשים והקרקעות באתר Banknadlan לחצו כאן

היטל השבחה
מס המשולם כאשר בעל הנכס מוכר אותו לאחר שהתקבל אישור רשמי וחתום מהרשויות המקומיות שבאותו נכס יבוצע שינוי בתוכנית הבניין שבסופו של דבר גם תעלה את ערכו (לדוגמא תמ"א 38). המס המשולם הינו 50% מהערך המתווסף למחירו של הנכס לפני השידרוג. ז"א במידה והנכס עולה 1,500,000 ש"ח ולאחר שידרוגו, הוא יעלה 2,000,000. תשלום המס יהיה כ-250,000 ש"ח משום שערכו עולה בחצי מיליון.ארנונה
ארנונה הינו המס המשולם לרשויות המקומיות עבור שירותים בסביבת הנכס. ישנם מקרים שבהם אפשר לקבל פטורים או הנחות במידה ואתם עולים חדשים (פטורים מארנונה למשך השנה הראשונה), אזרחים וותיקים ומשפחות מעוטות יכולת. במידה והארנונה לא תשולם לא יהיה אפשר לרשום את הנכס על שמו של הרוכש.

מס שבח
כאשר אתם מוכרים נכס נדל"ני, יוטל עליכם מס השבח אשר מתמקד רק ברווח הנוצר בין המחיר שבו אתם קניתם את הנכס, לעומת המחיר שמכרתם אותו. במידה ואתם מוכרים נכס מסחרי לא תוכלו לקבל פטור, אך במידה ואתם מוכרים דירה למגורים אתם עשויים לקבל הנחה משמעותית או פטור ממס השבח במידה ואין לכם דירה נוספת ולא מכרתם את הדירה שגרתם בה בשנה וחצי האחרונות.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
חשיבותו של עורך דין לענייני נדלן
בשנים האחרונות חלה התעוררות מרשימה בשוק הנדל"ן במדינת ישראל: רכישות ומכירות של דירות, הסכמי שכירות, השקעה בנדל"ן לטווח ארוך ועוד. כל אלה הופכים את שוק הנדל"ן לדינאמי מאוד, מעניין מאוד - אבל עבור האדם הממוצע שאינו מתמצא היטב בכל הכללים והדינים הקשורים לנדל"ן, שוק הנדל"ן עשוי להיות גם מסוכן מאוד.
קרא את הכתבה

שיפוץ המקלחת כחלק משיפוץ הדירה
המקלחת שלכם היא המקום בו אתם מתחילים את היום וסוגרים היום, לכן חשוב שחדר זה יהיה גם מעוצב ונוח, כמו גם נקי ואסתטי. כיום לא חסרים חדרי אמבט וחדרי רחצה ישנים וכאלה שסובלים מהזנחה, עובש, לחות וכלים סניטריים תקולים. לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע שיפוץ מקלחת בצורה טובה ופרקטית.
קרא את הכתבה

בדיקת איטום כחלק מטיפים לרכישת נכס חדש
אם אתם רוצים לקנות נכס חדש חשוב שתדעו שאתם חייבים לבדוק אותו היטב. הבדיקה הזו צריכה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה וזה ממש לא משנה ממי אתם רוכשים אותו, אפילו אם הרכישה מתבצעת מבן משפחה. אחת מהבדיקות שתהיו חייבים לבצע היא בדיקת איטום וזה הזמן להבין מדוע.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות