חפש ב:

פרוטוקול המסירה

בשעה טובה ומוצלחת רכשתם דירה מקבלן. וכשסוף כל סוף הדירה תהיה מוכנה, יזמין אתכם הקבלן לקבל את המפתחות ולחתום על פרוטוקול המסירה. אך מהו אותו פרוטוקול למה בדיוק הוא משמש?

אורון איצקוביץ'|30.9.2015|12:6|2368 צפיות
הדירה שרכשתם מוכנה ועתה הגיעה הזמן לבצע את הבדיקה האחרונה לפני שתוכלו לעבור אל דירתכם המוכנה. הבדיקה המדוברת נקראת "פרוטוקול המסירה" והיא בעצם מעין "טופס טיולים" שעליכם למלא כדי לאשר סופית את תקינותה של הדירה ולאשר את הדבר בין הרוכש לבין הקבלן המבצע.

מהו הפרוטוקול?
פרוטוקול המסירה הנו מסמך בו מופיעה רשימה מלאה של תכולת הדירה ומתקניה. הכוונה היא לצבע, חיפויים בחדר האמבטיה, חלונות, מתקני חשמל ומים, דלתות, צירים ועוד מתקנים נוספים, אשר לצידם בטבלה ישנו מקום להערות של הדייר על ליקויים שהוא דורש שיתקנו לפני שיכנס לדירה או שהוא מאשר שהמתקן תקין.בודק הרכוש
עליכם לוודא שאתם מזמינים איש מקצוע שיוכל לבדוק אתכם את הדירה על מנת שתקבלו חוות דעת מקצועית כדי שלא תוטעו ממראה חיצוני. במידה ומדובר בבניין חדש, על דיירי הבניין להחליט יחדיו על איש מקצוע שיבדוק את המחסנים, החניות, מערכת האשפה, גנרטורים, אינטרקום וכדומה וכמובן שבמסמך עצמו יופיעו אנשי המקצוע שעבדו על הבניין והדירות בכל נושא ונושא, תעודות אחראיות ואמצעים ליצירת קשר.

לעמוד דירות יוקרה חדשות באתר Banknadlan לחצו כאן

ליקויים
פרוטוקול המסירה קובע שכאשר מדובר במתקנים שעלולים למנוע את האפשרות של מגורים בדירה (לרבות חיבור מים וחשמל) על הדייר והקבלן להגיע להסכם מוחלט לגבי תקינותם של המתקנים. ישנם מקרים בהם הקבלן והדייר לא יגיעו להסכם בנוגע לתקינות המתקנים אך רק אם מדובר במתקנים של מונעים לחיות בדירה, יוכל הרוכש לעקב את כניסתו לדירה החדשה ולדרוש שלא יגבה ממנו סכום נוסף על העיכוב. ישנם מקרים רבים שבו מתקנים מסוימים לא יהיו תקינים אך זה לא יכול למנוע את מסירת הדירה לדייר.לסיכום, פרוטוקול המסירה הנו מסמך בעל תוקף משפטי אשר מאשר סופית את העברתה של הדירה לדייר מחברת הבנייה והקבלן וכך סוגר את החוזה שנחתם בעת רכישת הדירה. בכל הנוגע לליקויים, יכולים הדייר והקבלן להגיע לבתי המשפט על מנת שיוחלט מי מהצדדים אכן צודק.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
מדוע חשוב לקנות נכס בליווי עורך דין - בנק נדל"ן
קרא את הכתבה

לפני המעבר: 3 טיפים חשובים
אחרי חודשים ארוכים שבהם התלבטתם, חקרתם וקיבלתם החלטות, הגיע הזמן להתכונן לרגע הגדול והחשוב מכולם – הרגע שבו תיפרדו מהדירה הנוכחית ותסדרו את פריטי הריהוט והחרסינה של סבתא בדירה החדשה. אלא שמרגע החתימה על החוזה ועד ליום שבו יגיעו המובילים יש לכם כמה משימות חשובות על הפרק. ריכזנו שלוש מהן כדי שתוכלו לפעול בצורה ממוקדת וטובה יותר.
קרא את הכתבה

ערים מעורבות בישראל – ההיבטים שכדאי להכיר
מדינת ישראל, למרות היותה מדינת לאום יהודית, כוללת בתוכה אוכלוסייה ערבית גדולה שהשתמרה וחיה בארץ משחר ההיסטוריה. האוכלוסייה הלא יהודית במדינת ישראל מונה כ-20% ממנה, כאשר אלו מתחלקים לערבים מוסלמים, נוצרים והקהילה הדרוזית, ואלו מפוצלים על פי שיוך דתי ומגדרי.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות