חפש ב:
select
select

ברוכים הבאים לשוק הנדל"ן ביו"ש

בשנת 2015 מחירי הנדל"ן בישראל עלו בממוצע של 8 אחוזים, לעומת זאת ביישובי יהודה ושומרון מחירי הדירות עלו ב-14 אחוזים. האם מתעוררת תנופת בנייה ורכישה?

צוות בנק נדל"ן|24.3.2016|12:0|2124 צפיות

בניית הדירות ביהודה ושומרון היא אומנם נושא בעייתי מבחינה פוליטית, אך בכתבה זו נתמקד על עליות המחירים שהתרחשו בשנה האחרונה. לפי נתוני משרד השיכון, בשנת 2015, עלו מחירי הדירות בישובי יו"ש ב-14 אחוזים. השוני הנוסף שהחל להתרחש ביישובים הללו היא התחלות בנייה, אשר מפרסמות פרויקטים של בניה לגובה. אז האם שוק הנדל"ן  ביו"ש עומד בפני שינוי מרחיק לכת הן במחירים והן באופי המגורים עצמם?

לעמוד דירות חדשות מקבלן באתר BankNadlan לחצו כאןהמחירים עדיין נמוכים לעומת שאר אזורי הארץ
השטח שנקרא יהודה ושומרון פורס על כ-5,800 קמ"ר, ונכון להיות חיים בו כ-350 אלף תושבים יהודים בכ-150 יישובים. רוב היישובים הם בעלי אופי כפרי המאופיינים בקהילות מאוחדות מהציבור הדתי, חרדי והחילוני, אך אליהם מצטרפים גם ארבעת ערי יו"ש, אריאל, בית"ר עילית, מודיעין עילית ומעלה אדומים. המחירים הכללים של שטחי יהודה ושומרון נמוכים מהרגיל לעומת הערים השכנות להם אשר נמצאות בתוך תחומי הקו הירוק. כך למשל דירת 4 חדרים שנמכרת במודיעין בכ-1.7 מיליון ש"ח, תימכר במודיעין עילית כמיליון ש"ח בלבד. בנוגע לאופי הדירות החדשות, בעבר נבנו כ-8,000 בתים צמודי קרקע אשר היוו כ-80 אחוזים מהבנייה הכללית, אך כיום, בשנת 2015 שיעורם ירד לכ-65 אחוזים. בדומה לכל הארץ, צמודי קרקע הם זן הולך ונעלם.

לעמוד הפרויקט גינות חריש באתר BankNadlan לחצו כאן

עליות מחירים גבוהות
בשנה שעברה עלו מחירי הדירות ביישוב אפרת בכ-59 אחוזים, בבית"ר עלית ב-10.6 אחוזים, באריאל חלה עלייה של 9.8 אחוזים ובקרני שומרון של 6.8 אחוזים. עליות מחירים אלה מאופיינות בעיקבות הביקוש הגובר לדירות באזורים הקרובות לערים כמו ירושלים, כפר סבא ומודיעין, ומתחמי תעסוקה שלהן כמו אזור התעשייה ברקן ופארק תעשיות אריאל. היום אנשים בוחרים לעבור מעבר לתחומי הקו הירוק לא בהכרח מהסיבות הפוליטיות הברור לעין. כדי לענות על הביקושים הרבים ביישובים, שווקו בשנתיים האחרונות למעלה מ-1,000 דירות חדשות. 50 אחוזים מהן נרכשו על ידי קבוצות רכישה והשאר על ידי קבלנים.

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי

זינוק של 500 אחוזים בעליות המחירים בשנים האחרונות
יישוב נוסף אשר ראה עליות מחירים שכאלה הוא גבעת זאב הסמוך לירושלים. בעשור האחרון זינקו המחירים ב-120 אחוזים. אבל הנתון המדהים באמת הוא עליית המחירים בשנים האחרונות. ב-10 השנים האחרונות זינקו המחירים בלא פחות מ-500 אחוזים. זוהי עלייה חסרת תקדים בהשוואה ליישובים האחרים ביהודה ושומרון.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
שיפוץ המקלחת כחלק משיפוץ הדירה
המקלחת שלכם היא המקום בו אתם מתחילים את היום וסוגרים היום, לכן חשוב שחדר זה יהיה גם מעוצב ונוח, כמו גם נקי ואסתטי. כיום לא חסרים חדרי אמבט וחדרי רחצה ישנים וכאלה שסובלים מהזנחה, עובש, לחות וכלים סניטריים תקולים. לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע שיפוץ מקלחת בצורה טובה ופרקטית.
קרא את הכתבה

בדיקת איטום כחלק מטיפים לרכישת נכס חדש
אם אתם רוצים לקנות נכס חדש חשוב שתדעו שאתם חייבים לבדוק אותו היטב. הבדיקה הזו צריכה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה וזה ממש לא משנה ממי אתם רוכשים אותו, אפילו אם הרכישה מתבצעת מבן משפחה. אחת מהבדיקות שתהיו חייבים לבצע היא בדיקת איטום וזה הזמן להבין מדוע.
קרא את הכתבה

תיווך בחיפה
בין אם אנחנו תושבי חיפה ובין אם אנחנו לא, הרי כשאנחנו מחפשים דירה למגורים, משרד, חנות או כל מבנה אחר, יהיה נכון מצידנו להשתמש בשירותי תיווך בעיר, שירותים אשר ניתנים על ידי מתווכים מנוסים ומקצועיים שמכירים את שוק הנדל"ן המקומי.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות