חפש ב:
select
select

מפרט הדירה

איך מחשבים את גודל הדירה? ומהן השורות הקטנות והלא מובנות? שמסתירות הפתעות לא נעימות כשנכנסים לראשונה לדירה.

אורון איצקוביץ'|19.8.2015|12:53|2067 צפיות
בשנת 2008 בוצעו התיקונים האחרונים לטופס מפרט הדירה שהצרכן מקבל עד היום. תיקונים שאמורים לעזור ולפרט לכל אדם איך מחשבים את שטח הדירה, כיצד יראה המטבח, איך מסדרים נקודות חשמל וכו'. הבנה אמיתית של מפרט הדירה יכולה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים במקרים מסוימים. לכן, כשאתם מקבלים מהקבלן שבחרתם את מפרט הדירה. ישנה שפה מסוימת שעליכם להכיר, כי אחרת, הדירה שתיכנסו אליה הולכת להפתיע אתכם עם כמה דברים לא צפויים.

שטח הדירה
חישוב שטח הדירה הוא הדבר הראשון שצרכנים מעוניינים לדעת. אך זהו נושא רגיש שעלול להטעות לקוחות רבים אשר לא בטוחים כמה בדיוק שווה מטר מרובע ולכן, כשקונים דירה, עלולים לקבל 3 מספרים שונים בשל שיטות חישוב שונות של שטח הנכס. הגישה שמשרד השיכון מחייב את הקבלנים לחשב לפיה את שטח הדירה היא חישוב השטח התחום בין הקירות החיצוניים של הדירה. נשמע ברור מצד אחד, אבל צריך לדעת שבחישוב הזה, שטח הדירה מתחיל מהחלק החיצוני של הקירות. כלומר, גם עובי הקירות עצמם מקבלים חלק מנתך הדירה. החלקים שלא שייכים לשטח הדירה הם- המרפסת, מחסן, חנייה וחלקים משותפים של דיירי בניין וקבלני הדירות מחויבים לציין זאת.


חשוב לעבור על כל פרטי המפרט 

רמת הגימור
אחד החלקים המשמעותיים בבית הוא המטבח. ברוב המקרים תקבלו גם פרוספקט שתקבלו בו דימויים ויזואליים או הדגמות לאיך יראה המטבח מכיוון, שכאן לכל חלק, מהארונות, הכיור והמקרר, יש חשיבות בעיצובו ולאלה, יצטרפו כמה שורות שיתארו את אורכו והחומר ממנו יעוצב המטבח. אך כאן תמונה גם ה"הפתעה" שכן ברוב המקרים יהיה רשום שתקבלו מטבח "ייחודי" שבסופו של דבר רמת הגימור שלו תהיה פחותה מזה שבפרוספקט. 
המטבח הוא בעצם דוגמא למקרים רבים נוספים כגון הריצוף זול ומכוער, מחיצות שלא במקום, נקודות חשמל מעטות מדי ותאורה חלשה ולכן, חשוב שתבררו בדיוק איך אמור להיות מתוכנן המטבח כדי שתוכלו לדעת אם תאלצו לשדרג אותו וכך תוכלו לחסוך אלפי שקלים. שדרוג לאחר שהבית נבנה, הרבה יותר יקר מבנייה מתוכננת.

לעמוד פרויקטים באתר Banknadlan לחצו כאן

לסיכום, המפרט הוא כלי מאוד חשוב הנותן מידע רב לרוכשים הפוטנציאלים על תכנון הדירה, כיצד יראה הבניין והסביבה שלו ולמה יש לצפות מהדירה החדשה. רק זכרו, תיאור הבית שתראו לראשונה הוא כללי ולכן אתם יכולים לפנות גם לאנשי מקצוע שיוכלו לעזור לכם לתכנן את הדירה בצורה טובה יותר ולברר עם הקבלן בדיוק על מה מדובר, בכל חדר מחלקי הבית.
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
שיפוץ המקלחת כחלק משיפוץ הדירה
המקלחת שלכם היא המקום בו אתם מתחילים את היום וסוגרים היום, לכן חשוב שחדר זה יהיה גם מעוצב ונוח, כמו גם נקי ואסתטי. כיום לא חסרים חדרי אמבט וחדרי רחצה ישנים וכאלה שסובלים מהזנחה, עובש, לחות וכלים סניטריים תקולים. לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע שיפוץ מקלחת בצורה טובה ופרקטית.
קרא את הכתבה

בדיקת איטום כחלק מטיפים לרכישת נכס חדש
אם אתם רוצים לקנות נכס חדש חשוב שתדעו שאתם חייבים לבדוק אותו היטב. הבדיקה הזו צריכה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה וזה ממש לא משנה ממי אתם רוכשים אותו, אפילו אם הרכישה מתבצעת מבן משפחה. אחת מהבדיקות שתהיו חייבים לבצע היא בדיקת איטום וזה הזמן להבין מדוע.
קרא את הכתבה

תיווך בחיפה
בין אם אנחנו תושבי חיפה ובין אם אנחנו לא, הרי כשאנחנו מחפשים דירה למגורים, משרד, חנות או כל מבנה אחר, יהיה נכון מצידנו להשתמש בשירותי תיווך בעיר, שירותים אשר ניתנים על ידי מתווכים מנוסים ומקצועיים שמכירים את שוק הנדל"ן המקומי.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות