חפש ב:

מחירי דירות בעתיד

את העתיד לא באמת ניתן לדעת, אבל ניתן להעריך. מחירי הדירות בעתיד תלוי מאוד במגמות קצרות וארוכות טווח, שאותן תוכלו לבחון בליווי איש מקצוע.

צוות בנק נדל"ן|3.2.2016|14:58|3029 צפיות

ראיית העתיד, בניגוד למה שיגידו לכם אנשי מקצוע רבים, היא יכולת על טבעית, שעל פי הידוע כיום, לא קיימת אצל אף אדם או גוף. מה שנותר לנו לעשות לגבי העתיד זה להעריך אותו, להגדיר הנחות יסוד, לשער השערות, לבחון מגמות, ובהתאם לכך לקבל הערכה סבירה לגבי מה שהולך לקרות בעתיד. הדברים נכונים לגבי מזג האוויר, הם נכונים לגבי שוק המניות, והם נכונים גם לגבי מחירי הדירות בעתיד. בנושא האחרון, קיימות הערכות שונות הניתנות על ידי גורמים שונים, אבל אפשר בהחלט לומר דבר אחד: מחירי הדירות בישראל הגיעו לשיא מסויים, והמוטיבציה הכללית היא לבלום את עליית המחירים ולהוריד אותם, בניגוד למוטיבציה ההפוכה שליוותה אותנו לאורך השנים האחרונות.

לעמוד דירות חדשות מקבלן באתר BankNadlan לחצו כאןמחירים נעים בגלים ולא בקו ישר
באופן עקרוני, שווקים פיננסיים אינם נעים בקו ישר, אלא בעליות וירידות. עליות וירידות אלה יכולות להתקיים בתוך מגמה כללית כלפי מעלה, מגמה כללית כלפי מטה או בתוך טווח מאוזן. כיום, ההערכה מדברת על בלימת העלייה במחירי הדירות ותחילת ירידת המחירים. יחד עם זאת, כמעט ולא קיימת הערכה שאומרת שמחירי הדירות ירדו לרמה שהיו בה לפני עשור. יעד המחיר לאחר הירידה הוא היכן שהוא לאורך העלייה במהלך העשור האחרון, ומשם יכול המחיר לפנות לכל כיוון קרי, להמשיך לרדת למטה או לשנות כיוון ולחזור לעלות מעלה, הכל בהתאם להתפתחויות שתאפיינה את השוק בשנים הקרובות.

לעמוד דירות חדשות בתל אביב באתר BankNadlan לחצו כאן

צפי לירידה מסויימת של מחירים בטווח הבינוני
במבט היסטורי, מחירי הדירות, ולא רק הדירות, אל המחירים של כל המוצרים הפיננסיים לרבות מניות ומטבע חוץ, הלכו ועלו במהלך עשרות השנים האחרונות. גם אם לתקופות מסויימות הייתה ירידה מסויימת ברמת המחירים, גם אם עברנו משברים רגעיים, בסופו של דבר, השוואת מחירי הדירות מלפני 50 שנה ביחס להיום מציגה עלייה חדה במחירי הדירות. המשמעות היא שלאורך עשורים חווינו מגמת עלייה במחירי הדירות, ומגמה זו יכולה להתהפך בצורה משמעותית כשימים אלה יזכרו כנקודת המהפך, או שהיא יכולה לחוות ירידה קלה נוספת, לצורך עלייה נוספת.

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי

קשה לראות מה יקרה בטווח הרחוק
מה שידוע כרגע הוא שישנן יותר ויותר הערכות לכך שמחירי הדירות בטווח הקרוב, קרי טווח של כעשור שנים, יחוו ירידה מסויימת, שיכולה לבטל חלק לא קטן של העלייה במהלך השנים האחרונות. בטווח הארוך, מחירי הדירות יכולים להיות מושפעים משורה של גורמים כמו מצב מדיני, עלייה מואצת של יהודים לישראל, הגברה משמעותית של היקף הבנייה בארץ, וכתוצאה מכך עלייה משמעותית בהיצע הדירות וכדומה. פרמטרים אלה צפויים להשפיע על מחירי הדירות לטווח הארוך, אך מה בדיוק יקרה אי אפשר לדעת היום, והמקסימום שניתן לעשות הוא להתייחס למהלך השנים הבאות בלבד, תקופה שבה כנראה נראה מגמת ירידה מסויימת, שגם את עוצמתה קשה כרגע להבין.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
כל מה שצריך לדעת על חריגות בנייה
אף אחד מאיתנו לא רוצה לעבור על החוק, ולקבל קנס כבד. אז אחת ולתמיד – מה הן חריגות בנייה, איך אפשר להימנע מהן, מה ההשלכות שלהן, ואיך מוציאים היתר בנייה כחוק?
קרא את הכתבה

איפה כדאי להשקיע בנדל"ן ב-2020?
רוב הישראלים כבר מבינים כיום איך להתנהל בכל הנוגע להשקעות נדלן. בעוד שבמדינתנו הקטנה ישנם לא מעט קשיים לרכוש נכס ולהשקיע בנדל"ן
קרא את הכתבה

טיפים אפקטיביים לקנייה של דירה ב-2020
אין ספק, ענף הנדל"ן לא מפסיק לגדול, מה שמוביל לא מעט אנשים לבצע עסקאות רכישת בתים, דירות, קרקעות לבנייה ועוד. בעזרת מספר טיפים מועילים, גם אתם תוכלו לצלוח נכון את התהליך של מכירת דירות ובתים.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות