חפש ב:

חילופי האשמות בין מנכ"ל שיכון ובינוי לבין הממשלה

תוכנית המחיר למשתכם ממשיכה ליצור קונפליקטים נוספים בין הקבלנים לבין הממשלה כשעתה חברת שיכון ובינוי טוענת שלא תצטרף למכרזי התוכנית למשתכן בשל חוסר כדאיות כלכלית.

צוות בנק נדל"ן|2.2.2016|17:37|2385 צפיות

חברת שיכון ובינוי הכריזה כי בשנת 2015 זכתה למכור 1,060 דירות במחיר ממוצע של כ-1.8 מיליון ש"ח, ומבחיר כללי של 1.8 מיליארד ש"ח. חברה רשמה עלייה של כ-26 אחוזים מהשנה הקודמת אז מכרה כ-840 דירות בלבד. אלו ההכנסות הכספיות השנתיות הגבוהות יותר בחמשת השנים האחרונות שרשמה החברה כשרוב הדירות שנמכרו, היו באזורי הפריפריה, נתון המראה שאזרחי ישראל מחפש פתרונות דיור לא רק בגוש דן.

לעמוד הפרויקט "חלומות פרדס חנה-כרכור" של חברת שיכון ובינוי באתר BankNadlan לחצו כאןבעקבות הנתונים הללו, בשיכון ובינוי החליטו לצאת נגד תוכנית למשתכן ולהיאבק בהחלטת הממשלה ע"י אי-השתתפותם במכרזים הבאים. לטענתם, המספרים שהממשלה מתפארת בהם בתחום שיווק הקרקעות, אינן אלא מכבסת מילים ללא תוכן. המדינה משווקת קרקעות רק במסגרת תכנית מחיר למשתכן, אבל המהלך הזה יוצר בפועל שני שווקים משום ש-70% מהציבור לא יכול לקנות את הדירות במחיר למשתכן, משום שהוא אינו זכאי לפי חוקי התוכנית, וכך נוצר מצב שאין להם אפשרות לרכוש דירה.

לעמוד האתר של חברת שיכון ובינוי באתר BankNadlabn לחצו כאן

הטענות של החברה כלפי הממשלה ממשיכות כשהעיקרית בהן היא המחסור בקרקעות מופשרות אשר מעלות את ערכן וכך מעלות מחירים. נוסף לכך, ישנן רשויות שהמהלכים הממשלתיים הללו פשוט 'גדולים עליהן' והן לא יוכלו לספק תשתיות מתאימות לציבור החדש שיעבור למחוזותיהן. 

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי

הפיתרון הסופי של משבר הדיור הוא רק היצע גדול יותר של דירות והדבר יעשה רק אם ההליכים הביורוקרטיים יקוצרו ויהיה אפשר לרכוש יותר קרקעות ולבנות מהר יותר דירות כך שההיצע יעמוד מול הביקוש. כמו-כן על המדינה לבצע את הבטחתה, שמתעכבת משום מה, לאשר עוד תוספת של 20 אלף עובדים זרים המיומנים בעבודות הבנייה כך שיהיה אפשר לסיים את הפרויקטים מהר יותר.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
מדוע חשוב לקנות נכס בליווי עורך דין - בנק נדל"ן
קרא את הכתבה

לפני המעבר: 3 טיפים חשובים
אחרי חודשים ארוכים שבהם התלבטתם, חקרתם וקיבלתם החלטות, הגיע הזמן להתכונן לרגע הגדול והחשוב מכולם – הרגע שבו תיפרדו מהדירה הנוכחית ותסדרו את פריטי הריהוט והחרסינה של סבתא בדירה החדשה. אלא שמרגע החתימה על החוזה ועד ליום שבו יגיעו המובילים יש לכם כמה משימות חשובות על הפרק. ריכזנו שלוש מהן כדי שתוכלו לפעול בצורה ממוקדת וטובה יותר.
קרא את הכתבה

ערים מעורבות בישראל – ההיבטים שכדאי להכיר
מדינת ישראל, למרות היותה מדינת לאום יהודית, כוללת בתוכה אוכלוסייה ערבית גדולה שהשתמרה וחיה בארץ משחר ההיסטוריה. האוכלוסייה הלא יהודית במדינת ישראל מונה כ-20% ממנה, כאשר אלו מתחלקים לערבים מוסלמים, נוצרים והקהילה הדרוזית, ואלו מפוצלים על פי שיוך דתי ומגדרי.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות