חפש ב:
select
select

איך מוצאים דירה לדתיים

דירה לדתיים היא דירה ככל דירה אחרת, למעט הסביבה בה היא ממוקמת, והדבר החשוב ביותר הוא מציאת ההתאמה בין הרוכשים ובין הסביבה ומידת "הדתיות" שלה.

צוות בנק נדל"ן|26.1.2016|16:14|2682 צפיות

ובכן, כדירה, כנכס, כמקום מגורים, דירה לדתיים היא בדיוק כמו כל דירה אחרת לחילוניים. הדבר שמשפיע יותר מכל על מידת "הדתיות" של הדירה הוא בעצם סוג האוכלוסיה המתגוררת מסביב. דת היא לא רק אמונה, אלא גם אורח חיים, ומאחר ואנו אוהבים להתגורר לצד אנשים המקיימים אורח חיים דומה לשלנו, ניתן בהחלט לזהות הפרדה גאוגרפית פיזית בין אוכלוסיות דתיות ובין אוכלוסיות חילוניות. כך למשל, ישנן ערים דתיות לחלוטין כמו בית"ר עילית, ערים בהן ישנה הפרדה בין האוכלוסיה הדתית לאוכלוסיה החרדית כמו בית שמש, ערים בהן ישנם אזורים מוגדרים בהם מתרכזים דתיים או חילוניים, כמו מאה שערים, גאולה או רמות בירושלים, לעומת תלפיות, גילה וארמון הנציב שם כמות החילונים גדולה יותר.

לעמוד דירות לציבור הדתי באתר BankNadlan לחצו כאןמידת הדתיות כפונקציה של האוכלוסיה מסביב
המשמעות היא שכאשר אתם מחפשים דירה המיועדת לאנשים דתיים, אתם רוצים תחילה ללמוד על המקום עצמו, וללמוד עליו לעומק. הסיבה לכך שיש לבדוק את הדברים לעומק היא שבמרבית המקרים, הגדרת האוכלוסיה במקום היא אינה חד משמעית. אם אתם אנשים חרדיים ואתם רוצים לחיות בסביבה חרדית דתית לחלוטין, אין לכם שום דילמה. אתם רוצים למצוא דירה בבית"ר עילית, בהר נוף, מאה שערים, גאולה, רמות או מקומות אחרים ברחבי הארץ שבהם האוכלוסיה היא חרדית במאה אחוז. אם אתם דתיים לאומיים, ייתכן שלא תרצו לגור באזור חרדי, אבל באזור של כיפות סרוגות, וגם אזורים כאלה קיימים.

לעמוד הפרויקט הבית שלך בכוכב יאיר באתר BankNadlan לחצו כאן

מגוון פרמטרים שמגדירים את מידת הדתיות של האזור
יחד עם זאת, יכול מאוד להיות שהדת הוא שיקול משני יותר אצלכם בבחירת דירה, ברמה של כן להתייחס לעניין מידת הדתיות של האוכלוסיה במקום, אך לא להתקבע סביב אזורים דתיים פרופר. במקרה זה, יהיה עליכם לבחון את מאפייני האוכלוסיה במקום בצורה יסודית יותר, ואת זה תוכלו לעשות במספר צורות. תוכלו לבחון כמה בתי כנסת ישנם במקום, לבחון את מראה הרחובות במקום בימי שבת, ועד כמה הרחובות סואנים או לחילופין מלאים באנשים החוזרים מתפילת יום השבת. תוכלו לבחון את היקף הפעילות התרבותית במקום עבור האוכלוסיה הדתית, וכמובן לבחון את השכנים בסביבה המיידית של הנכס אותו אתם רוצים לקנות.

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי

להתייעץ, לקבל המלצות ולהכיר את המקום בגוף ראשון
במרבית המקרים, הדרך הטובה ביותר למצוא דירה לדתיים היא דרך המלצות. אנשים דתיים רבים מקבלים המלצות מחברים ובני משפחה דתיים אף הם, לגבי אזור מגורים שהם מאוד מרוצים ממנו, ואלו גם יודעים לספר בדיוק מה המאפיינים של המגורים באותו אזור, עד כמה הוא דתי, עד כמה הוא חילוני או מסורתי, ולמה בדיוק ניתן לצפות. במקרים אלה, כדאי לשהות שבת אחת או שתיים במקום, להכיר אותו, להרגיש אותו, ובתוך כך גם ללמוד על המקום יותר לעומק בהיבטים שפירטנו לעיל, וכך ליצור תשתית עובדתית לקבלת החלטה בנושא. 

 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
שיפוץ המקלחת כחלק משיפוץ הדירה
המקלחת שלכם היא המקום בו אתם מתחילים את היום וסוגרים היום, לכן חשוב שחדר זה יהיה גם מעוצב ונוח, כמו גם נקי ואסתטי. כיום לא חסרים חדרי אמבט וחדרי רחצה ישנים וכאלה שסובלים מהזנחה, עובש, לחות וכלים סניטריים תקולים. לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע שיפוץ מקלחת בצורה טובה ופרקטית.
קרא את הכתבה

בדיקת איטום כחלק מטיפים לרכישת נכס חדש
אם אתם רוצים לקנות נכס חדש חשוב שתדעו שאתם חייבים לבדוק אותו היטב. הבדיקה הזו צריכה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה וזה ממש לא משנה ממי אתם רוכשים אותו, אפילו אם הרכישה מתבצעת מבן משפחה. אחת מהבדיקות שתהיו חייבים לבצע היא בדיקת איטום וזה הזמן להבין מדוע.
קרא את הכתבה

תיווך בחיפה
בין אם אנחנו תושבי חיפה ובין אם אנחנו לא, הרי כשאנחנו מחפשים דירה למגורים, משרד, חנות או כל מבנה אחר, יהיה נכון מצידנו להשתמש בשירותי תיווך בעיר, שירותים אשר ניתנים על ידי מתווכים מנוסים ומקצועיים שמכירים את שוק הנדל"ן המקומי.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות