חפש ב:
select
select

איך לעבוד עם אדריכל

עבודה עם אדריכל היא כמו ריקוד טנגו. כל צד צריך לדעת לדחוף כשצריך ולעשות צעד אחורה כשצריך, על מנת ליצור איזון בין העדפות אישיות ועקרונות מקצועיים.

צוות בנק נדל"ן|26.1.2016|16:10|2762 צפיות

אדריכל הוא איש מקצוע העוסק בתכנון מבנים. המונח מבנים כולל בתוכו מגוון רחב של אפשרויות לרבות דירות, בתי עסק, משרדים, מפעלים, מרכזים מסחריים, קניונים, מבני ציבור, נוף, בניינים ומגדלים וכדומה. כאשר אתם מעוניינים לבנות בית חדש או לשפץ את הבית הקיים שלכם, אדריכל הוא איש המקצוע שאתם רוצים לצידכם, איש המקצוע שיגבש עבורכם את תכנית הבניה הן בהיבט העיצובי אסתטי, והן בהיבט ההנדסי מקצועי. ישנם היבטים מגוונים בהם יהיה צורך לערב גם מהנדס בניין שיאשר ויבחן את התכניות והביצוע, אך אדריכל הוא איש המקצוע שמנחה את כל התהליך, ובדרך כלל גם אחראי על העבודה מול המהנדס.

לעמוד הפרויקט הבית בכוכב יאיר באתר BankNadlan לחצו כאןבנו את תכנית הבנייה הפרטית שלכם
בתהליך העבודה מול אדריכל, המטרה שלכם היא להביא את עצמכם אל תוך התכנית, ובמקביל לאפשר לאדריכל לתת את התשומות המקצועיות שלו, ולאפשר לו לפקח על כל התהליך בצורה אפקטיבית. לשם כך, כדאי תחילה לשבת עם עצמכם ולהגדיר לעצמכם את הקווים המנחים והקווים האדומים בתכנון המבנה. מספר חדרים, גודל חדרים, שטח כולל של המבנה, מיקום חדרים, מיקום חדרי שירותים ואמבטיה, חדר ארונות, מטבח, חדר שירות, סלון וכדומה, סביב כל אלה אתם רוצים לבנות מעין תכנית אישית משלכם, ובה תכללו גם אלמנטים עיצוביים שתרצו לשלב כמו הנמכות תקרה, נישות, ריהוט בגבס, תוספת מרפסות וכדומה.

לעמוד פרויקטים בשרון והסביבה באתר BankNadla לחצו כאן

רוקדים טנגו עם האדריכל
כמו כן, עליכם להגדיר את הקווים האדומים קרי, אלמנטים שלא תרצו למצוא בתכנית הבניה שלכם. בהמשך הדרך, אתם רוצים להיפגש עם האדריכל, להעביר לו את התכנית, לשבת איתו לפגישה ארוכה ולתת את הדגשים שלכם לגבי הבית שאתם רואים בעיני רוחכם, ולאפשר לו לגבש תכנית בנייה מקצועית. חשוב להבין שעבודה עם אדריכל צריכה להתבצע כמו ריקוד טנגו, כשכל צד נותן את התשומות שלו לטובת העניין. אתם לא רוצים לתת לאדריכל לקבוע עבורכם דברים שאתם לא מעוניינים בהם, אבל אתם כן רוצים להקשיב למה שהוא אומר, לייעוץ שלו ובמקרים רבים גם לטעם שלו, שבדרך כלל נשען על עקרונות מקצועיים ולא רק טעם אישי.

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי

שיתוף פעולה ואיזון בין העדפות לעקרונות מקצועיים
תפקידו של האדריכל הוא לגבש את תכנית הבנייה בהתאם לעקרונות מקצועיים על בסיס ידע מקצועי שנגיש עבורו, אך לא עבורכם. אין מתפקידו להחליט עבורכם, ואין מתפקידו למשוך את כל הסיפור לכיוון שלו בלבד. כאמור, ריקוד טנגו הוא התיאור הטוב ביותר למערכת היחסים שצריכה להתנהל ביניכם, כשכל אחד מבין את המקום שלו, יודע לדחוף קדימה מתי והיכן שצריך, ויודע גם לעשות צעד אחורה כשצריך. אדריכל שלא מוביל ביד רמה את כל התהליך מצד אחד, ואינו מובל אחרי הרעיונות שלכם מצד שני, זהו האדריכל שאיתו אתם רוצים לעבוד.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
שיפוץ המקלחת כחלק משיפוץ הדירה
המקלחת שלכם היא המקום בו אתם מתחילים את היום וסוגרים היום, לכן חשוב שחדר זה יהיה גם מעוצב ונוח, כמו גם נקי ואסתטי. כיום לא חסרים חדרי אמבט וחדרי רחצה ישנים וכאלה שסובלים מהזנחה, עובש, לחות וכלים סניטריים תקולים. לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע שיפוץ מקלחת בצורה טובה ופרקטית.
קרא את הכתבה

בדיקת איטום כחלק מטיפים לרכישת נכס חדש
אם אתם רוצים לקנות נכס חדש חשוב שתדעו שאתם חייבים לבדוק אותו היטב. הבדיקה הזו צריכה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה וזה ממש לא משנה ממי אתם רוכשים אותו, אפילו אם הרכישה מתבצעת מבן משפחה. אחת מהבדיקות שתהיו חייבים לבצע היא בדיקת איטום וזה הזמן להבין מדוע.
קרא את הכתבה

תיווך בחיפה
בין אם אנחנו תושבי חיפה ובין אם אנחנו לא, הרי כשאנחנו מחפשים דירה למגורים, משרד, חנות או כל מבנה אחר, יהיה נכון מצידנו להשתמש בשירותי תיווך בעיר, שירותים אשר ניתנים על ידי מתווכים מנוסים ומקצועיים שמכירים את שוק הנדל"ן המקומי.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות