חפש ב:
select
select

האם עוד רפורמה בדרך להיתקע?

רפורמת התכנון והבניה שאמורה להיכנס לתוקפה בינואר 2016, מראה סימני משבר ראשונים כשעובדי הוועדות המקומיות מאיימים בעיצומים אם לא ישופרו תנאי התעסוקה שלהם.

אורון איצקוביץ'|16.12.2015|11:10|1579 צפיות

חלקה השני של הרפורמה שאמורה להיכנס לתוקפה בתחילת ינואר ותפקידה לייעל את העבודה מול ועדות הרישוי, עלולה לגרור עימה עיצומים. נציגי ההסתדרות טוענים כי הסיבה לאיומי השביתה היא סרובם של אנשי משרד האוצר לדיאלוג עם נציגי העובדים על תנאי העסקתם החדשים משום שהרפורמה מעלה את דרישות העבודה של העובדים ובמידה ואנשי האוצר לא ישבו עימם, עובדי וועדות התיכנון מאיימים באי הפנקה של טפסי 4 והיתרים, לא יונפקו אגרות בנייה ולא ניתן יהיה להגיש תוכניות שינוי יעוד.

לעמוד דירות חדשות מקבלן באתר Banknadlan לחצו כאן


כל רפורמה והמאבק שלה

לעמוד מגרשים וקרקעות להשקעה באתר Banknadlan לחצו כאן

מה הוביל לאיומי השביתה?
התיקון ברפורמה שייצר את אי ההסכמה, נקרא תיקון 101 האמור להכניס שינויים מהותיים בעבודת הוועדות ובהליכי הרישוי, תוך הרחבת סמכויותיהן של אנשי הוועדות, על מנת לאפשר להם עצמאות מול הוועדות המחוזיות. מטרת הסופית היא, לייעל את תהליכי קבלת היתרי הבנייה, בצורה ממוחשבת ולקצר את זמני המענה לציבור. טענות העובדים הן שהמהלך החדש מביא לפגיעה במעמדם של עובדי הוועדות. משרד האוצר לא רק נמנע ממשא ומתן עם נציגי העובדים, אלא פועל ומוביל צעדים שיוצרים הפליה לרעה של העובדים הוותיקים כשאפשר לקלוט עובדי תכנון חדשים רק במתכונת של חוזים אישיים, ובו בזמן עודכנו טבלאות השכר של החדשים.

אל תשכחו להצטרף לפייסבוק של Banknadlan לעידכונים יומיים

תשובת אנשי האוצר
הדרישות של נציגי העובדים הן כי שר האוצר ינחה את ממונה השכר והסכמי עבודה, להקמת צוות משא ומתן ולקדם את ההידברות לגבי תנאי העסקתם עובדי התכנון והבנייה. במשרד האוצר כבר הודיעו שיעשו זאת וידונו על השלכות תיקון 101 לגבי העובדים הרלוונטים לעניין, בתקווה להגיע להסכמות במהרה ולאפשר את העבודה התקינה של הוועדות ושיפור השירות לתושבים בתחום זה. לנו רק נשאר לשאול האם הצדדים מבינים שעליהם לדעת לעבוד ביחד ולא אחד נגד השני?

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
שיפוץ המקלחת כחלק משיפוץ הדירה
המקלחת שלכם היא המקום בו אתם מתחילים את היום וסוגרים היום, לכן חשוב שחדר זה יהיה גם מעוצב ונוח, כמו גם נקי ואסתטי. כיום לא חסרים חדרי אמבט וחדרי רחצה ישנים וכאלה שסובלים מהזנחה, עובש, לחות וכלים סניטריים תקולים. לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע שיפוץ מקלחת בצורה טובה ופרקטית.
קרא את הכתבה

בדיקת איטום כחלק מטיפים לרכישת נכס חדש
אם אתם רוצים לקנות נכס חדש חשוב שתדעו שאתם חייבים לבדוק אותו היטב. הבדיקה הזו צריכה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה וזה ממש לא משנה ממי אתם רוכשים אותו, אפילו אם הרכישה מתבצעת מבן משפחה. אחת מהבדיקות שתהיו חייבים לבצע היא בדיקת איטום וזה הזמן להבין מדוע.
קרא את הכתבה

תיווך בחיפה
בין אם אנחנו תושבי חיפה ובין אם אנחנו לא, הרי כשאנחנו מחפשים דירה למגורים, משרד, חנות או כל מבנה אחר, יהיה נכון מצידנו להשתמש בשירותי תיווך בעיר, שירותים אשר ניתנים על ידי מתווכים מנוסים ומקצועיים שמכירים את שוק הנדל"ן המקומי.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות