חפש ב:

מידע שימושי

כאשר אתם קונים דירה מקבלן עליכם לעבור תהליך של בחינת הדירה ובחינת פעילות הקבלן עצמו. הקבלן הוא איש עסקים שבידיו אתם מפקידים את כספי הדירה לעיתים עוד לפני שהדירה כלל החלה להיבנות, ובמצב כזה אתם רוצים לוודא שהכסף שלכם שמור היטב, ושאין סיכון לפשיטת רגל מצד הקבלן, לפחות לא בטווח הנראה לעין ולפחות לא על פי הנתונים הנוכחיים. במסגרת זו, ישנם מספר שלבים שאותם אתם רוצים לעבור בתהליך הבחינה:

בחינת המיקום של הדירה וסביבתה – אנשים רבים הבוחנים דירות מקבלן לרכישה, ממקדים את כל תשומת הלב שלהם בתוך הדירה עצמה, מבלי שהם נותנים את דעתם לסביבה החיצונית של הדירה. בהיבט זה חשוב מאוד לבחון את הסביבה בהיבטים של רמת הפשיעה, קירבה לשירותים ציבוריים, קירבה לתחבורה ציבורית, מרכזים מסחריים, מפעלים מזהמים הנמצאים באזור, סכנות בטיחותיות לילדים ובכלל וכדומה.

בחינת בניין המגורים – בהיבט זה אתם רוצים לבחון שהבניין ממוקם היטב בשכונה, שהוא אינו סובל ממשטר רוחות חריג, שאינו סופג את אור השמש בצורה מוגזמת לאורך כל היום, שאינו ממוקם בקרבת קו מתח גבוה, אנטנה סלולרית גדולה או סיכון בטיחות אחר כלשהו שאינכם חושבים עליו ברמה המיידית. את הדברים הללו תוכלו לבדוק מול הקבלן עצמו, ומול תכניות המיתאר ותכניות הבנייה של הבניין.

בחינת הדירה עצמה – בהיבט זה אתם רוצים להכין לעצמכם רשימה של פרמטרים אותם עליכם לבחון בדירה. גודל הדירה, החלוקה לחדרים, חלוקת הסלון והמטבח, כיווני האוויר והנוף המשתקף מבעד לחלונות, קירבה מוגזמת לבניין סמוך, גובה הדירה, אבזור הדירה כברירת מחדל, חדרי אמבטיה ושירותים ועוד שורה של פרמטרים אותם תוכלו להשיג מאנשי מקצוע שיוכלו לצייד אתכם ברשימת צ'ק ליסט.

בחינת הקבלן עצמו – רכישת דירות מקבלן היא פרקטיקה שמחייבת אתכם לבחון את הקבלן ממנו אתם רוכשים את הדירה. כאמור, רכישה כזאת כרוכה בסיכונים הנובעים מתוך הסיכון העסקי שבתוכו פועל הקבלן. את השלב הזה אתם רוצים לבצע בסיוע איש מקצוע בעל נגישות לנתונים העסקיים של הקבלן, ויכולת לנתח את הנתונים ולהסיק מהם את המסקנות הנדרשות.

 
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות