חפש ב:

בדק בית בדירות למכירה

בדק בית בדירות למכירה היא בדיקה חשובה מאוד במיוחד שאנו לפני רכישה ראשונה של בית ואין לנו מושג מה קורה עם הדירה שרכשנו. בדק בית בדירות למכירה מתבצע בדירות למכירה בטרם נכנסים הדיירים לגור בדירה. באמצעות בדק בית בדירות למכירה ניתן לדעת מהם הליקויים בדירה אשר אינם נגלים לעין ומה עלינו לתקן בטרם נעבור לגור בדירה עצמה.

צוות בנק נדל"ן|22.11.2018|11:47|2320 צפיות

בדק בית בדירות למכירה- הבדיקה שאתה חייב

בדק בית בדירות למכירה מתבצעת באמצעות אנשי מקצוע מוסמכים בתחום הנדסת הבניין. בבדיקה זאת בודקים את הליקויים השונים בדירה עצמה. ליקויים אלה כוללים כמה היבטים שונים של המבנה.

היבט מבני- בדיקת המבנה באופן כללי כולל יסודות, קירות, גג, קירות פנים, חלוקה לחדרים, עמודי תמך ועוד.

היבט בטיחותי- בהיבט זה בודקים את האלמנטים הבטיחותיים לרבות חוזק המרפסות, חוזק יסודות ועוד.

היבט תשתית- בהיבט זה בודקים את תשתיות המבנה, מערכות מים, מערכות חשמל, מערכות גז ועוד.

היבט אסתטי- בהיבט זה בודקים את שיפועי הרצפה, טיח, צבע, פיתוח סביבתי, אסטיקה כללית ועוד.

מדוע יש צורך בבדיקת בדק בית בדירות למכירה?

בדיקת בדק בית בדירות למכירה יכולה לבחון את הליקויים השונים שעין אדם אינה יכולה לראות. ליקויים אלה עלולים לגרום לנזקים חמורים ביותר בדירה אם אנו לא מתקנים אותם. לכן באמצעות בדיקת בדק בית בדירות למכירה נבדקים הליקויים השונים במבנה הדירה והבניין בטרם הדיירים נכנסים לגור בדירה. כמו כן, דירה עם ליקויים רבים עלולה להוריד את ערך הדירה בבוא העת שנרצה למכור אותה. לכן חשוב שאנו נכנסים לדירה חדשה לוודא שקירות ויסודות הבית חזקים, התשתית ממוקמת במקום שהיא אמורה להיות ונמצאת במצב טוב, הרצפה ישרה וכו'. מעבר לכך, הדו"ח ההנדסי שאתם מקבלים בתום בדיקת בדק הבית לדירה הוא מסמך משפטי לכל דבר ויכול לשמש אתכם כראיה בבית המשפט במקרה שנמצאו ליקויים במבנה ולא תוקנו באמצעות הקבלן.

מתי יש צורך בבדיקת בדק בית בדירות למכירה?

הצורך בבדיקת בדק בית לדירה מתבצע כאשר אנו מוכרים דירה ורוצים לדעת שאין בה ליקויים שונים שיש צורך לתקן בטרם מעבר הקונים לדירה עצמה. באמצעות דו"ח בדיקת בדק בית אתם יכולים להיות רגועים לגבי הליקויים השונים אשר נמצאו בדירה עצמה, וזאת מאחר שיש לתקנם בטרם הכניסה למעבר הדירה. בדרך כלל מי שמתקן את הליקויים השונים הוא בעל הבית עצמו. במידה ובעל הבית אינו מתקן את הליקויים בדירה תוכלו לתבוע אותו בבית המשפט. הבדיקה עצמה מורידה לכם אבן מהלב בכל מה שקשור לליקויים השונים, לכן חשוב לבצע אותם בטרם כניסת הדיירים לדירה עצמה עוד שאין רהיטים בבית ולא גרים בה, כך קל יותר לבדוק אותה ולאתר ליקויים שונים. לכן חובה לבצע את בדיקת בדק בית לדירות למכירה על מנת לדעת אילו ליקויים קיימים אם בכלל ואשר סמויים לעין.
 
אהבת את הכתבה? קרא גם את:
חוזה שיפוץ דירה מול קבלן
שיפוץ דירה הוא מהלך משמעותי, גם בהיבט של התהליך אותו אתם עוברים וגם בהיבט של היקף ההוצאות הכרוכות בביצוע השיפוץ. חלקכם בתהליך הזה נחלק לשלושה: פעם אחת בבחירת הקבלן המבצע, פעם שנייה בסגירת תנאי העסקה מול הקבלן הנבחר ופעם שלישית בפיקוח על עבודתו של הקבלן לאורך הפרויקט. מבין כל שלושת השלבים הללו, בשורות הבאות נתמקד בשלב הביניים, השלב בו עליכם לסגור חוזה שיפוץ דירה מול קבלן.
קרא את הכתבה

מובילים מומלצים השוואת מחירים – איך עושים זאת?
אם נעזרתם בחברת נדלן מובילה והצלחתם למצוא את המבנה שהייתם זקוקים לו, בין אם מדובר במבנה פרטי, ציבורי, במבנה לעסק, כמו גם משרד, חברה או ארגון, כאשר המבנה ישמש אתכם להשקעה או לשימוש אישי, ואתם כעת נמצאים במהלכו של מעבר - חשוב שתדעו כיצד בוחרים מובילים מומלצים וכיצד בוחרים את אלה שיכולים לאפשר לכם את הצעת המחיר הטובה ביותר.
קרא את הכתבה

מעכשיו נשלם פחות על מס רכישה
רשת המיסים העלאה את מדרגות מס הרכישה ב-1.4 אחוזים. כעת אם נקנה דירת ב-2 מיליון ש"ח, נשלם מס של 14,302 ש"ח בלבד, במקום 15,524 ש"ח. הנחה של כ-1,200 ש"ח.
קרא את הכתבה

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות