חפש ב:

ירושלים מוציאה לפועל תוכנית ראשונה להקצאת דיור מוזל

בית המפשט הורה לוועדה המקומית ליישם את החוק הברור, וכך בשתי תוכניות הבנייה הקרובות, יוקצו 20% מהדירות שייבנו לדיור בר השגה ושכירות מפוקחת.

צוות בנק נדל"ן|26.5.2016|16:48|1467 צפיות

בעקבות עתירת נגד שנעשתה ע"י הקואליציה לדיור בר השגה, מול הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים, לראשונה חויבה רשות מקרקעי ישראל לתכנן דירות להשכרה במחיר מפוקח. הקואליציה עתרה לבית המשפט לעניינים מינהלים נגד שתי תוכניות בנייה בירושלים. הראשונה לבניית 397 דירות בשכונת מלחה והשנייה לפרויקט בניית 493 דירות בשטח שבין גן החיות התנכ"י לשכונת גבעת משואה.

לעמוד דירות חדשות מקבלן באתר BankNadlan לחצו כאןלפי העתירה, התוכניות שהוגשו התעלמו במכוון מחוק הוד"לים אשר קובע שרשות מקרקעי ישראל מחויבת להקצות בכל תוכנית שכזו, שיעור מסוים מכמות הדירות, לדיור בר השגה ולהשכרה ארוכת טווח. השופט קיבל את טענת העותרים וקבע שנימוקי הוועדה שלא הייתה מעוניינת להפעיל את סמכותה לעניין דיור בר השגה, לא היו מבוססים על תשתיות עובדתיות ולכן הורה להחזיר את שתי התוכניות לדיון נוסף בוד"ל.

לעמוד דירות חדשות לציבור הדתי באתר BankNadlan לחצו כאן

ההחלטה של השופט מובילה למעשה את הוועדה המחוזית להורות לרשות מקרקעי ישראל להוסיף לשתי התוכניות הקיימות, תוכניות בנייה לדירות קטנות ולייעד את חלקן להשכרה ארוכת טווח בשכר דירה מפוקח וזול. מדובר בייעוד של 20% מכלל הדירות להשכרה לזכאים במחיר אשר נמוך ב־20% מהמחיר הממוצע בשוק ובהקצאה של 25% מהדירות לדיור בר השגה בשטח של 75 מ"ר לכל היותר.

זקוקים לעזרה בתחום הנדל"ן?
היועצים המומחים שלנו כאן כדי לעזור לכם
בחרו תחום
מלאו פרטים
קבלו הצעות
או התקשרו 03-3727764 וקבלו מענה מיידי

לפרויקטים בעיר ירושלים באתר BankNadlan לחצו כאן

רשות מקרקעי ישראל תוכל לבצע חפיפה בין הדירות הקטנות למכירה לדירות בשכירות מפוקחת, וזו כבר הגישה לוועדה חוות דעת שמאי שלפיה התנאים החדשים עלולים לגרום לירידה של כ־30% בהכנסות המדינה משיווק הקרקעות. לפי התחשיב הרשות, ההכנסות מהתוכניות המקוריות, הוערכו ב-316 מיליון ש"ח וכעת, לאחר התוספת של דיור להשכרה וההוראות החדשות, ההכנסה הצפויה מאותה הקרקע נאמדת ב־213 מיליון ש"ח.

אהבת את הכתבה? קרא גם את:
שיפוץ המקלחת כחלק משיפוץ הדירה
המקלחת שלכם היא המקום בו אתם מתחילים את היום וסוגרים היום, לכן חשוב שחדר זה יהיה גם מעוצב ונוח, כמו גם נקי ואסתטי. כיום לא חסרים חדרי אמבט וחדרי רחצה ישנים וכאלה שסובלים מהזנחה, עובש, לחות וכלים סניטריים תקולים. לכן חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע שיפוץ מקלחת בצורה טובה ופרקטית.
קרא את הכתבה

בדיקת איטום כחלק מטיפים לרכישת נכס חדש
אם אתם רוצים לקנות נכס חדש חשוב שתדעו שאתם חייבים לבדוק אותו היטב. הבדיקה הזו צריכה להתבצע בצורה יסודית ומקיפה וזה ממש לא משנה ממי אתם רוכשים אותו, אפילו אם הרכישה מתבצעת מבן משפחה. אחת מהבדיקות שתהיו חייבים לבצע היא בדיקת איטום וזה הזמן להבין מדוע.
קרא את הכתבה

תיווך בחיפה
בין אם אנחנו תושבי חיפה ובין אם אנחנו לא, הרי כשאנחנו מחפשים דירה למגורים, משרד, חנות או כל מבנה אחר, יהיה נכון מצידנו להשתמש בשירותי תיווך בעיר, שירותים אשר ניתנים על ידי מתווכים מנוסים ומקצועיים שמכירים את שוק הנדל"ן המקומי.
קרא את הכתבה

הוספת תגובה
תגובות הגולשים
חברות בניה מובילות
צור עימנו קשר           03-3727764
הגדרות נגישות